PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34210}

Dzieci Diuny

Children of Dune
7,0 3 071
ocen
7,0 10 1 3071
Dzieci Diuny
powrót do forum serialu Dzieci Diuny

Children of Dune

użytkownik usunięty

Wytrzymalem 57min i 15 sekund, a szkoda bo od 57 min i 40 sekund cos zaczelo sie dziac. Film moze sie podobac fanom tego typu kiczu - ala Santa Barbara..., ale mnie znudzil do nie przytomnosci. Niby cos sie dzieje caly czas, a mam wrazenie ze ktos nawija nas w bawelne przez 4,5 h :). Effekty komputerowe daja czasami do myslenia, chyba by bylo lepiej bez nich ;) Film godny 1/10 za ladne oczy, szczegolnie Daniel'y Amavia :-)

użytkownik usunięty

za krótki (jest świetny)
Być może ci co nie czytali książki będą mieli problemu ze zrozumieniem. Być może zagorzali fani książkowej wersji Diuny będą narzekać. Uwielbiam książki Herberta, ale o dziwo film mi się bardzo podobał. Ma klimat, świetną(!) muzykę, efekty, kolory :) Polecam wszystkim.

użytkownik usunięty

jeszcze dodam
Najważniejsze w tym filmie jest to co niewyrażalne, jego duch, emocje i refleksje jakie budzi. Obejrzyjcie "teledysk" pod koniec 1 części - ujmuje i powala :)

ocenił(a) serial na 7

jak zwykle...
Zagorzali fani Herberta narzekają patrz wyżej! Niezagorzali fani seriali takich jak "Santa Barbra" też narzekają...m czyli jest normalnie. Ja też jestem fanem herberta a jakoś nie narzekam! Tylko dziwi mnie to ze dalej ludzie nie moga zrozumieć jak ciężko jest z doskonałej powieści zrobić doskonały film. Przecież nie każdy jest geniuszem... a próbować warto. Powiem tylko tyle że film jest piękny plastycznie... Kto chce niech ogląda kto nie chce niech nie marudzi!
Ps.
Teraz to leci na kanale "Hallmark"

Ja też długo nie wytrzymałem, nie jestem fanem Diuny ale myślałem że będzie go można obejrzeć bo lubię fantasy/sf. Jak dla mnie za nudny i za dużo politycznego bełkotu. Trochę nie wiadomo o co chodzi i proszę nie pisać że to wina tego iż nie czytałem książki, bo ekranizacja powinna być tak zrobiona żeby przeciętny widz mógł się w tym wszystkim połapać.

ocenił(a) serial na 10
Bartulec

Nie bede ci pisała że książke masz przeczytać bo nie musisz. Ja nie czytałam. Ale wiedz jedno "Children of Dune" jest kontynuacją filmu "Dune" i gdybyś obejrzał "Dune" to byś wiedział o co chodzi. I przy okazji ten film jest świetny i kocham go. Moge go oglądać tysiące razy a piosenka pod koniec 1 części jest przepiękna. Pozdrawiam wielbicieli wszystkich 3 części "Children of dune" :-)

galadriela

nikogo nie można zmuszać do czytania ale jeśli film ci się podobał to książke też przeczytaj jest świetna. A co do muzyki z "Dzieci diuny" to jest bardzo dobra. Mam całą płytkę a piosenka o której mówisz to "inama nushif" Ali Azam. Można sobie w Quick time posłuchać całej płyty na stronie httpww.thedune.ru/audio/childr enofdune.html polecam

ocenił(a) serial na 8
chinska_konserwa

Masz racje dla mnie muzyka jest najmocniejszą częscią filmu. Brian Tyler naprawde się postarał. Tak dobrej muzyki dawno nie słyszałem w filmach. dodaje filmowi świetnego klimatu.A film również dobry. Muzyka 10\10. Film 8\10. Ciekaw jestem czy zrobią następne części. Ale muza rzadzi w filmie. Nigdzie nie mozna jej dostac.

ocenił(a) serial na 8
jetli22

"Inama Nushi", muzyka i słowa: Brian Tyler

Inama nushif (Jest wieczna)
Al asir hiy ayish (Obca jej złość)

Lia-anni (Szczególna i nieskończona)
Zaratha zarati (Ostatczenie związana)

Hatt al-hudad (Poprzez nawałnicę)
Al-maahn al-baiid (Potopu lub burzy)
Ay-yah idare (Pojedynczy głos)
Adamm malum (Przemawia poprzez rwący potok)

Hatt al-hudad (Poprzez nawałnicę)
Al-maahn al-baiid (Potopu lub burzy)
Ay-yah idare (Pojedynczy głos)
Adamm malum (Przemawia poprzez rwący potok)

Inama nishuf al a sadarr (Jej głos zawsze śpiewa)
Eann zaratha zarati (Poprzez więzy czasu)

Kali bakka a tishuf ahatt (Poświęcenie jest jej darem)
Al hudad alman dali (Nieporównywalnym z żadnym innym)

Inama nishuf al a sadarr (Jej głos zawsze śpiewa)
Eann zaratha zarati (Poprzez więzy czasu)

Kali bakka a tishuf ahatt (Poświęcenie jest jej darem)
Al hudad alman dali alia (Iż Alia pewnego dnia się zrówna)

Inama nushif (Jest wieczna)
Al asir hiy ayish (Obca jej złość)

Lia-anni (Szczególna i nieskończona)
Zaratha zarati (Ostatczenie związana)

Podobno Tyler przekopał się przez wszystki książki żeby napisać tę piosenkę w języku Fremenów. Szacunek:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones